Elite Fly
27.1.2021

První dojmyPo dlouhý době sem se odhodlal a zkusil sem objednat bezdrátový strojek. Nechtěl sem hned kupovat nějaký TOPy za desetitisíce a vzhledem k tomu, že sem kluk zvídavej, tak ....

...tak začlo hledání, zkoumání, porovnávání a nakonec padla volba na Elite Fly.


Rozhodující byla pro mě možnost výměny baterie - když si totiž koupím strojek, kterej bude mít nějakou vestavěnou, tak co se stane za pár měsíců tvrdšího provozu? Vyhodím strojek, protože baterka už nic nevydrží.


Strojek mi na testování poskytl web www.newagetattoosupply.com - což je oficiální shop pro Elite.

Cesta z číny trvala přesně 5 dní dopravcem Fedex.


Základní parametry strojku:

12V DC Japonský motor

Doba nabíjení: 2 hours

Výdrž baterie: 2 to 5 hodin ( otestuju i baterii s vyšší kapacitou )

Kapacita baterie: 1800mAh

Typ baterie:18500

Pracovní napětí: 5-12V

Otáčky motoru: 10400rpm

Zdvih: 3.5mm

Rozsah hloubky jehly:0-4.5mm

Rozměry: 31x 133mm

Hmotnost: 185 grams


Obsah balení:

1 x Fly Pen

2 x Grip

1 x USB nabíječka na baterie 18500


Konečně samotné první dojmy:


Překvapila mě kvalita zpracování, všechno hezky napevno sedí a celkově mám ze strojku na omak hodně solidní pocit.

Strojek je vybavem tzv. jump startem, to znamená že po zapnutí se spustí na vyšší "voltáž". Důvod je prostý, některé cartridge mají silnější membránu a při zapnutí např. na 5V by se jehla nemusela rozhýbat. Není tedy důvod ke znepokojení - je to vlastnost, ne chyba. Zjistil jsem, že to moc lidí nezná, tak to sem radši taky píšu. Kdo zná, tak ať promine za zbytečné řádky.


Srovnávám s aktuálně používaným Equaliser Proton se kterým sem hodně spokojenej, ale přece jen jsou místa, kde kabel překáží. Rozhodně sem Elite nekupoval jako 100% náhradu, ale časem se ukáže...

Každopádně hlučnost strojku je mnohem nižší než u protonu a vibrace jsou na zhruba stejné úrovni.


Bál sem se hmotnosti, ale když porovnám to jak mě tahá kabel u protona, tak mi ve finále přijde Fly na práci pohodlnější a pocitově možná i celkově lehčí ( i když není ).


Cartridge běžně dostupných značek - Tatt Sting, Cheyenne,... sedí perfektně a při regulaci se cartridge neotáčí. Všechno sedí opravdu pevně. Ovládací tlačítka působí celkem levným dojmem, ale dají se hezky nahmatat i přes "šprcku" a ovládání je absolutně bez problémů.


Displej je taky fajn, zobrazuje napětí, stav baterie a dobu zapnutí. Nevím proč, ale čekal sem, že displej bude podsvícenej - myslím, že by mu to celkem pomohlo na čitelnosti, ale asi to není něco, kvůli čemu bych si řekl, že si ten strojek nekoupím, kdybych to věděl předem.


Jakmile dorazí další strojky na srovnávací test, tak bude i video...